هود آشپزخانه صنعتی

 

  

   گرما ، بخار ، دود و بوی حاصل از فرایند پخت و پز در آشپزخانه و آلايندههای محيط های صنعتی می بايست بهصورت تهويه مناسب دفع شوندكه برای ارائه سیستم تهويه استاندارد ، نوع آلايندگی و محیط كار باید مشخص گردد.

 

     مكانی كه تهويه درآن صورت می گیرد شامل دو بخش می باشد :

1-    آشپزخانه ( منازل مسکونی )

2-    آشپزخانه ( رستورانها ، هتل ها ، بیمارستان و ... ) و مکان های صنعتی ( کارخانه ، کارگاه و ... )

 

1-    هود های مورد استفاده در این بخش كوچك بوده و ببیشتر مواقع به صورت دیواری بر روی اجاق گاز نصب می شود و مكش هوا نيز توسط  هواكش های برقی مخصوص تصفيه شده و به داخل آشپزخانه بر می گردد یا از طریق كانال به  بیرون هدایت می شود.

2-    در این بخش هود در فاصله مناسبی در بالای دستگاه صنعتی  یا اجاق پخت و پز در ابعاد دستگاه مورد نظر پس از کارشناسی مهندسین شركت ساخته شده و نصب می گردد. در موارد آشپزخانه درون هود صافی هايی تعبيه  می شود  تا از ورود  چربی و مواد آلاینده به داخل كانال و دستگاه مكنده ( اگزوز فن ) جلوگیری نمايد همچنین در مورد هود های صنعتی و آزمایشگاهی نيز با توجه به آلايندگی و نوع فعالیت دستگاه ، فيلترهايی برای تصفیه تعبیه می گردد. سيستم تهويه در این مرحله به  دو صورت طراحی می شود كه فقط هوای بالای اجاق و دستگاه صنعتی را به بيرون هدایت نمايد و يا علاوه بر ان هوای محيط  كار را نیز تهويه نمايد.