راهنمای خرید کمپکتور شوتینگ زباله

کمپکتور شوتینگ زباله به قسمتی از سیستم شوتینگ زباله گفته می‌شود که برای فشرده‌سازی و متراکم کردن زباله‌ها استفاده می‌شود. از آنجا که انباشتگی زباله‌ها در ساختمان‌های مرتفع باعث نیاز به چندین مخزن نگهداری زباله می‌شود، بهتر است به جای استفاده از چندین منبع ذخیره، از دستگاهی به نام «کمپکتور» استفاده شود. این دستگاه زباله‌ها را متراکم می‌کند و از افزایش آن‌ها جلوگیری می‌نماید. پس از اینکه زباله‌ها به این روش متراکم شدند، شیرابه حاصل از آن‌ها نیز به سیستم فاضلاب انتقال پیدا خواهد کرد.

گالری تصاویر کمپکتور

تصاویری از کمپکتور

مشخصات فنی کمپکتور شوتینگ زباله

کمپکتورهای شوتینگ زباله در اندازه‌ها و ابعاد متنوع تولید می‌شوند و به فروش می‌رسند. قدرت ضربه این کمپکتور‌ها می‌تواند بین ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلوگرم در سانتی‌متر باشد. همچنین این سیستم از چهار عامل «ضربه»، «ارتعاش»، «وزن استاتیکی» و «کنترل» برای متراکم کردن زباله‌ها استفاده می‌کند. دستگاه کمپکتور یک سیستم اتوماتیک است که همه مراحل را به صورت خودکار انجام می‌دهد و نیازی به اپراتور ندارد.

دلایل کاربرد کمپکتور شوتینگ زباله

کمپکتور شوتینگ زباله یا فشرده ساز زباله

ساختمان‌ها و مجتمع‌‌هایی که دارای تعداد طبقات زیادی هستند، حجم زباله زیادی نیز تولید می‌کنند. انباشته شدن چنین حجم بالایی از زباله در اتاق‌‌‌های زباله یکی از مشکلاتی است که سیستم شوتینگ زباله با آن مواجه می‌شود. به همین جهت باید راه‌حلی برای کم‌حجم کردن زباله‌ها وجود داشته باشد که ساده‌ترین آن استفاده از دستگاه کمپکتور شوتینگ زباله است. این دستگاه قادر است حجم زباله‌‌‌های داخل مخزن را بین ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش دهد. به منظور کاهش این حجم، دستگاه کمپکتور زباله‌‌‌های داخل مخزن را فشرده می‌کند.

در صورت استفاده نکردن از فشرده ساز زباله، باید زباله‌‌‌های تولید شده در برج‌‌‌های بلند، چندمرتبه در روز به سطل زباله بیرون از ساختمان انتقال پیدا کنند که این امر باعث افزایش هزینه‌‌‌های انسانی در بلندمدت می‌شود. درنتیجه در مکان‌هایی مانند مجتمع‌‌‌های با تعداد طبقات زیاد و برج‌ها، استفاده از دستگاه فشرده‌کننده کمپکتور می‌تواند یک راه‌حل مقرون‌به‌صرفه در بلندمدت باشد.

یکی از مشکلاتی که فشرده کردن زباله ممکن است در پی داشته باشد، شیرابه‌‌‌های خروجی از زباله‌‌‌های‌تر است. برای مرتفع کردن این مشکل نیز شیرابه‌‌‌های تولیدی در دستگاه، توسط لوله‌‌هایی به فاضلاب انتقال پیدا می‌کند. دستگاه کمپکتور شوتینگ زباله کاملاً به صورت اتوماتیک کار خود را انجام می‌دهد.

محل نگهداری خروجی کمپکتور شوتینگ زباله

زباله‌‌هایی که با استفاده از دستگاه فشرده ساز زباله، کم‌حجم و وکیوم شده‌اند و شیرابه‌‌‌های آن‌ها از طریق فاضلاب تخلیه شده است، دو راه در پیش رو دارند که بسته به نوع دستگاه با یکدیگر متفاوت است. در راه‌حل اول زباله‌‌‌های متراکم شده، وکیوم می‌شوند و به سطل زباله انتقال پیدا می‌کنند و در راه‌حل دوم، زباله‌‌‌های متراکم شده به کیسه‌‌‌های زباله انتقال پیدا می‌کنند؛ در این کیسه‌ها بسته‌بندی می‌شوند و سپس به سطل زباله انتقال پیدا می‌کنند.

ساختار مخزن زباله‌ای که زباله‌‌‌های متراکم شده در آن قرار گرفته‌اند، استاندارد است و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را داخل ماشین حمل زباله تخلیه کرد.

مکان‌‌های استفاده از کمپکتور شوتینگ زباله 

مکان‌‌هایی که به استفاده از دستگاه کمپکتور شوتینگ زباله نیاز پیدا می‌کنند در درجه اول برج‌ها و مجتمع‌‌‌های با طبقات زیاد هستند که حجم زباله‌‌‌های انتقال پیدا کرده به مخزن سیستم شوتینگ در آن‌ها به شدت بالا است. موارد دیگری که نیاز است از دستگاه کمپکتور استفاده کنند، بیمارستان‌ها و مراکز مراقبتی و درمانی هستند که حجم زباله‌‌‌های تولیدشده عفونی و غیرعفونی در آن‌ها بالا است. هتل‌ها و مجتمع‌‌‌های تجاری که زباله‌‌‌های بیش‌ازحد معمول تولید می‌کنند نیز جزء دیگر مکان‌‌هایی هستند که استفاده از کمپکتور در آن‌ها معمول است.

علاوه‌بر ساختمان‌‌‌های مسکونی، صنایعی که زباله‌‌‌های خشک تولید می‌کنند نیز می‌توانند از دستگاه کامپکتور شوتینگ زباله استفاده نمایند. زباله‌‌‌های خشک مانند کاغذ و مقوا و پلاستیک توسط کامپکتور می‌توانند متراکم شوند. همچنین در پروژه‌‌‌های ساختمانی نیز از کمپکتور سیستم شوتینگ زباله استفاده می‌شود. این امر سبب می‌شود، حجم موادی که قرار است دفع بشود کاهش قابل توجهی داشته باشد.

از متخصصان تهویه‌سازان رایگان قیمت بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

نحوه عملکرد دستگاه کمپکتور

زباله‌‌هایی که در مخزن‌‌‌های زباله سیستم شوتینگ بر روی یکدیگر انباشته می‌شوند توسط یک صفحه قدرتمند متراکم شده و فشرده می‌شوند. فرایندی که به منظور فشرده‌سازی و وکیوم کردن زباله‌ها استفاده می‌شود، کاملاً ایمن، بهداشتی و اتوماتیک است. متراکم کردن زباله سبب می‌شود که حجم کمتری از زباله‌ها برای جمع‌آوری و دفع به وجود بیاید. همچنین فشرده‌سازی زباله‌ها سبب می‌شود از تجمع حشرات و جوندگان و ایجاد بوی نامطلوب در فضای ذخیره‌سازی زباله جلوگیری شود.

خرید کمپکتور شوتینگ زباله

مزایای کامپکتور شوتینگ زباله

استفاده از کمپکتور در سیستم شوتینگ زباله یک انتخاب مناسب برای محیط‌‌‌های تجاری و صنعتی است که تراکم زباله‌‌‌های تولید شده در آن‌ها بسیار بالا است. با استفاده از این سیستم نیاز به نیروی انسانی برای تخلیه کردن منبع ذخیره‌سازی زباله در ساعت‌های مختلف روز بسیار کاهش پیدا می‌کند و مخزن ذخیره‌سازی زباله می‌تواند مقدار زباله بیشتری را در خود نگه دارد و فضای کمتری برای جمع کردن زباله‌ها احتیاج است.

استفاده از سیستم کمپکتور شوتینگ زباله باعث می‌شود که نرخ بازیافت زباله‌ها نیز افزایش پیدا کند. شرکت‌‌هایی که زباله‌‌‌های خشک زیادی تولید می‌کنند، می‌توانند با استفاده از این سیستم آن‌ها را متراکم کنند و برای بازیافت مورد استفاده قرار دهند.

راهنمای خرید کمپکتور شوتینگ زباله

در هنگام خرید کمپکتور شوتینگ زباله باید به این نکته دقت کرد که کمپکتور‌ها توانایی متراکم کردن چه حجمی از زباله را دارند. در درجه بعدی باید به شکل خروجی آن‌ها دقت کرد. بعضی متراکم‌کننده‌ها قادر هستند پس از متراکم‌سازی زباله، آن را در پلاستیک‌‌‌های آشغال قرار دهند و برخی نیز تنها زباله را متراکم می‌کنند و آن را بسته‌بندی نمی‌کنند. به منظور خرید کمپکتور سیستم شوتینگ زباله می‌توانید با کارشناسان شرکت صنعتی تهویه‌سازان صنعت‌کار تماس حاصل فرمایید و از ابعاد و شکل خروجی سیستم کمپکتور شوتینگ زباله آگاه شوید. 

همچنین شما می‌توانید از سایر محصولات و خدمات شرکت تهویه سازان صنعت کار در زمینه تجهیزات ساختمانی، نظیر سیستم شوتینگ زباله، دریچه شوتینگ زباله، فرچه شستشوی شوتینگ زباله و انواع کانال‌های تهویه و هودها کسب اطلاع کنید. 

قیمت فشرده ساز زباله

قیمت خرید کامپکتور شوتینگ به سایز این محصول بستگی دارد. هرچه اندازه فشرده ساز زباله بزرگ‌تر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. دیگر عاملی که در قیمت کامپکتور سیستم شوتینگ تأثیرگذار است، قابلیت انتقال زباله‌ها به پلاستیک آشغال است که این مورد به عنوان یک آپشن اضافه، می‌تواند تأثیر مستقیمی در قیمت و خرید کمپکتور شوتینگ زباله داشته باشد.

می‌توان از نوسانات قیمت ارز به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در قیمت کمپکتور شوتینگ زباله نام برد. از آنجایی که بیشتر این دستگاه‌ها به شکل وارداتی به کشور ما ارسال می‌شوند، در نتیجه قیمت دلار تأثیر مستقیمی در قیمت آن‌ها دارد. از طرفی دیگر، اگر این دستگاه‌ها وارداتی نباشند و ساخت کشور ایران باشند، برای تهیه متریال آن‌ها و هزینه‌‌‌های مربوط به تولید آن‌ها باید مطابق با قیمت ارز سرمایه‌گذاری کرد و به همین دلیل نمی‌توان عدد دقیقی را به عنوان قیمت کمپکتور شوتینگ زباله در نظر گرفت.

برای آگاهی دقیق از قیمت و خرید کمپکتور شوتینگ زباله می‌توانید با کارشناسان شرکت صنعتی تهویه سازان صنعت کار با شماره تلفن‌های ۰۹۱۲۶۹۸۴۲۷۸، 09395999831 و ۶۶۰۱۴۰۷۰ -۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

بله، یکی از مشکلات فشرده‌سازی زباله‌ها، ایجاد شیرابه‌‌‌های خروجی از زباله‌‌‌های‌تر است. برای از بین بردن این مشکل، شیرابه‌‌‌های تولیدی در دستگاه کامپکتور، توسط لوله‌‌هایی به فاضلاب انتقال پیدا می‌کند. این کار کاملاً به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

زباله‌‌هایی که با استفاده از دستگاه کمپکتور، کم‌حجم و وکیوم شده‌اند و شیرابه‌‌‌های آن‌ها از طریق فاضلاب تخلیه شده است، دو راه در پیش رو دارند.
در راه‌حل اول زباله‌‌‌های متراکم شده، وکیوم می‌شوند و به سطل زباله انتقال پیدا می‌کنند و در راه‌حل دوم، زباله‌‌‌های متراکم شده به کیسه‌‌‌های زباله انتقال پیدا می‌کنند؛ در این کیسه‌ها بسته‌بندی می‌شوند و سپس به سطل زباله انتقال پیدا می‌کنند.

به‌کارگیری این سیستم، نیاز به نیروی انسانی برای تخلیه منبع ذخیره‌سازی زباله را بسیار کاهش پیدا می‌کند. با استفاده از کمپکتور، مخزن ذخیره‌سازی زباله می‌تواند مقدار زباله بیشتری را در خود نگه دارد.
استفاده از سیستم کمپکتور شوتینگ زباله باعث می‌شود که نرخ بازیافت زباله‌ها نیز افزایش پیدا کند.

پیمایش به بالا
لوگوی کوچک دوربری شده تهویه سازان صنعت کار مجری هواکش صنعتی
لطفا مشخصات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.