معرفی آبچکان فلاشینگ روی دیوار

معرفی انواع آبچکان فلاشینگ روی دیوار

در این مقاله قصد داریم به معرفی آبچکان فلاشینگ روی دیوار بپردازیم. آبچکان ‌های فلاشینگ روی دیوار نوعی فلاشینگ هستند که برای هدایت آب باران از روی دیوارها و دور از پی ساختمان استفاده می ‌شوند. در این مقاله، ابتدا انواع آبچکان فلاشینگ روی دیوار را ذکر می کنیم. سپس مزیت های آبرو فلاشینگ دیوار را بیان می کنیم. شیوه نصب آبچکان روی دیوار را هم در ادامه توضیح می دهیم. پس از آن نیز توضیح می دهیم که آبچکان روی دیوار چیست. انواع ورق آبرو هم پس از آن شرح داده می شود. مشاوره با شرکت تهویه سازان صنعت کار و قیمت فلاشینگ آبرو از موضوعات بعدی هستند که در این مقاله به آن ها پرداخته ایم.

انواع آبچکان فلاشینگ روی دیوار

آبچکان فلاشینگ روی دیوار از ورق فلزی ساخته می ‌شوند و معمولاً در رنگ ‌های مختلف موجود هستند تا با رنگ ‌های مختلف دیوارها و سقف ‌ها مطابقت داشته باشند. استفاده از این مصالح باعث سبک سازی ساختمان می شود. انواع مختلفی از آبچکان ‌های فلاشینگ روی دیوار وجود دارد، از جمله:

 1. آبچکان‌ های فلاشینگ L؛ این نوع آبچکان در گوشه ‌های خارجی دیوارها استفاده می ‌شود و به شکل L است. یک لبه آبچکان به دیوار و لبه دیگر به سقف متصل می شود.
 2. آبچکان ‌های فلاشینگ Z؛ این نوع آبچکان شبیه آبچکان فلاشینگ L است، اما به جای L شکل Z دارد. آبچکان ‌های فلاشینگ Z معمولاً در بالای پنجره‌ ها و درها استفاده می ‌شوند.
 3. آبچکان ‌های فلاشینگ U؛ این نوع آبچکان شبیه یک کانال U شکل است. آبچکان ‌های فلاشینگ U معمولاً در بالای طاق ‌ها و در ورودی‌ ها استفاده می ‌شوند.
 4. آبچکان فلاشینگ مستقیم؛ این نوع آبچکان یک ورق فلزی ساده است که در امتداد لبه دیوار نصب می ‌شود. آبچکان ‌های فلاشینگ مستقیم معمولاً در بالای دیوارهای کوتاه و در امتداد خطوط سقف استفاده می ‌شوند.

مزیتهای آبرو فلاشینگ دیوار

مزایای متعددی برای استفاده از آبرو فلاشینگ دیوار وجود دارد، از جمله:

 • محافظت از دیوارها؛: آبرو فلاشینگ از دیوارها در برابر آسیب آب باران و برف محافظت می کند. آب باران می تواند به مرور زمان به دیوارها نفوذ کند و باعث ایجاد ترک، کپک و سایر آسیب ها شود. آبرو فلاشینگ با هدایت آب از روی دیوارها به دور از پی ساختمان، از این آسیب ها جلوگیری می کند.
 • جلوگیری از رطوبت؛ آبرو فلاشینگ به جلوگیری از رطوبت در داخل خانه کمک می کند. رطوبت می تواند باعث ایجاد کپک، قارچ و سایر مشکلات سلامتی شود. آبرو فلاشینگ با هدایت آب از روی دیوارها، از ورود رطوبت به داخل خانه جلوگیری می کند
 • افزایش زیبایی؛ آبرو فلاشینگ می تواند زیبایی بصری را به نمای بیرونی خانه شما اضافه کند. آن ها در رنگ ها و سبک های مختلف موجود هستند تا با هر نوع خانه ای مطابقت داشته باشند.
 • افزایش طول عمر سقف؛ آبرو فلاشینگ می تواند به افزایش طول عمر سقف شما کمک کند. آب باران می تواند به مرور زمان به سقف نفوذ کند و باعث ایجاد نشتی و سایر آسیب ها شود. آبرو فلاشینگ با هدایت آب از روی سقف، از این آسیب ها جلوگیری می کند.
 • نصب آسان؛ آبرو فلاشینگ را می توان به راحتی نصب کرد. آنها معمولاً با استفاده از پیچ، میخ یا چسب به دیوار و سقف متصل می شوند.
 • مقرون به صرفه؛ آبرو فلاشینگ یک راه حل مقرون به صرفه برای محافظت از خانه شما در برابر آسیب آب است.

شیوه نصب آبچکان روی دیوار

در این قسمت قصد داریم نحوه نصب آبچکان روی دیوار را توضیح دهیم. ابزار و مواد مورد نیاز برای این کار عبارت هستند از:

 1. آبچکان؛
 2. متر؛
 3. مداد؛
 4. دریل؛
 5. پیچ و رولپلاک؛
 6. تراز؛
 7. آچار.

انتخاب روش مناسب برای نصب آبچکان به جنس دیوار، نوع آبچکان و مهارت شما بستگی دارد. در ادامه سه روش نصب آبچکان روی دیوار را توضیح خواهیم داد.

نصب آبچکان روی دیوار با پیچ و رول پلاک

مراحل نصب آبچکان روی دیوار هم عبارت هستند از:

 • محل نصب آبچکان را مشخص کنید. آبچکان را باید بالای سینک ظرفشویی و در ارتفاع مناسب نصب کنید. ارتفاع مناسب معمولاً حدود 45 تا 60 سانتی متر از بالای سینک است.
 • آبچکان را روی دیوار علامت گذاری نمایید. با استفاده از متر و مداد، محل قرارگیری پیچ های آبچکان را روی دیوار علامت گذاری کنید.
 • سوراخ های پیچ ها را دریل کنید. با استفاده از دریل، سوراخ های پیچ ها را در محل علامت گذاری شده دریل نمایید.
 • پیچ و رولپلاک ها را نصب کنید. پیچ و رول پلاک ها را در سوراخ های دریل شده قرار دهید و با آچار آنها را محکم نمایید.
 • آبچکان را روی دیوار نصب کنید. آبچکان را به گونه ای روی دیوار قرار دهید که پیچ ها در سوراخ های تعبیه شده در آبچکان قرار بگیرند. سپس، آبچکان را با پیچ ها به دیوار محکم نمایید.
 • تراز بودن آبچکان را بررسی کنید. با استفاده از تراز، تراز بودن آبچکان را بررسی کنید. در صورت نیاز، آبچکان را تنظیم نمایید تا کاملاً تراز شود.

نکاتی راجع به نصب آبچکان روی دیوار

 1. قبل از نصب آبچکان، دستور العمل های سازنده را به دقت مطالعه کنید.
 2. از پیچ و رول پلاک مناسب با جنس دیوار استفاده کنید.
 3. برای نصب آبچکان از کمک شخص دیگری استفاده کنید.
 4. در صورت نیاز، از یک متخصص برای نصب آبچکان کمک بگیرید.

نصب آبچکان روی دیوار با چسب

علاوه بر روش نصب ذکر شده در بالا، روش های دیگری نیز برای نصب آبچکان روی دیوار وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از چسب است. برای این کار، باید از چسب مناسب با جنس دیوار و آبچکان استفاده کنید. مراحل نصب آبچکان با چسب به شرح زیر است:

 • محل نصب آبچکان را مشخص کنید.
 • آبچکان را روی دیوار علامت گذاری کنید.
 • چسب را به پشت آبچکان بزنید.
 • آبچکان را به دیوار بچسبانید و برای چند ثانیه آن را نگه دارید.
 • آبچکان را به مدت 24 ساعت در جای خود نگه دارید تا چسب خشک شود.

نصب آبچکان روی دیوار با استفاده از ریل

روش دیگر برای نصب آبچکان روی دیوار استفاده از ریل است. برای این کار، باید ریل را به دیوار و سپس آبچکان را به ریل وصل کنید. مراحل نصب آبچکان با ریل به شرح زیر است:

 1. محل نصب ریل را مشخص کنید.
 2. ریل را به دیوار علامت گذاری کنید.
 3. سوراخ های پیچ های ریل را دریل کنید.
 4. پیچ و رولپلاک ها را نصب کنید.
 5. ریل را به دیوار محکم کنید.
 6. آبچکان را به ریل وصل کنید.

آبچکان روی دیوار چیست؟

آبچکان روی دیوار که با نام فلاشینگ نما یا فلاشینگ دیوار نیز شناخته می‌شود، نوعی پوشش خم کاری شده است که برای پوشاندن نقاط گوناگون محیط کار، مانند سقف شیروانی، قرنیز پنجره، پشت بام و جلوگیری از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان به کار می ‌رود.

انواع ورق آبرو

ورق ‌های آبرو که به عنوان گاتر نیز شناخته می ‌شوند، مصالحی هستند که برای جمع ‌آوری و هدایت آب باران و برف از روی سقف به سمت زمین استفاده می ‌شوند. ورق ‌های آبرو در انواع مختلف زیر وجود دارند:

 • ورق آبرو گالوانیزه؛ این نوع ورق آبرو از فولاد گالوانیزه ساخته شده است که در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم می باشد.
 • ورق آبرو آلومینیومی؛ این نوع ورق آبرو از آلومینیوم ساخته شده است که سبک و بادوام می باشد.
 • ورق آبرو مسی؛ این نوع ورق آبرو از مس ساخته شده است که زیبایی بصری دارد و در برابر زنگ زدگی مقاوم می باشد.
 • ورق آبرو پلاستیکی؛ این نوع ورق آبرو از پلاستیک ساخته شده است که ارزان و سبک می باشد.

انتخاب نوع ورق آبرو به عوامل مختلفی از جمله، نوع سقف، میزان بارندگی و بودجه بستگی دارد. علاوه بر انواع ذکر شده در بالا، ورق‌های آبرو در اشکال و اندازه‌های مختلفی نیز موجود هستند. انتخاب شکل و اندازه مناسب ورق آبرو به نیازهای خاص شما بستگی دارد.

مشاوره با شرکت تهویه سازان صنعت کار

شرکت تهویه سازان صنعت کار در سال ۱۳۷۲ با هدف ارائه خدمات در زمینه تهویه مطبوع، تاسیسات و تجهیزات صنعتی تاسیس گردید. این شرکت با بهره گیری از کادری مجرب و متخصص و با استفاده از تجهیزات و فناوری های نوین، توانسته است در طول سال ها فعالیت خود، به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در این صنعت شناخته شود. شما می توانید با مشاوره گرفتن از این شرکت، به بهترین نحو ممکن کارهای مختلف خود از جمله کار نصب فلاشینگ نما را انجام دهید.

قیمت فلاشینگ آبرو

قیمت فلاشینگ آبرو به عوامل مختلف زیر بستگی دارد:

 • نوع ورق؛ قیمت ورق‌های گالوانیزه، آلومینیومی، مسی و پلاستیکی متفاوت است.
 • ضخامت ورق؛ هرچه ضخامت ورق بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.
 • ابعاد ورق؛ قیمت ورق‌های آبرو با توجه به ابعاد آنها متفاوت است.
 • برند؛ برندهای مختلف ورق‌های آبرو قیمت‌های متفاوتی دارند.
 • نوسانات بازار؛ قیمت ورق‌های آبرو به دلیل نوسانات بازار ارز و مواد اولیه دائماً در حال تغییر است.

برای اطلاع دقیق از قیمت فلاشینگ آبرو، می توانید به نمایندگی های فروش ورق های فلزی مراجعه کنید و یا از طریق وب سایت های آنها قیمت ها را استعلام بگیرید. البته علاوه بر قیمت خود ورق، باید هزینه نصب آن را نیز در نظر بگیرید. هزینه نصب فلاشینگ آبرو به عوامل مختلف زیر بستگی دارد:

 1. متراژ کار
 2. پیچیدگی کار
 3. دسترسی به محل نصب
 4. هزینه دستمزد نصاب

در انتها چند نکته برای خرید فلاشینگ آبرو آورده شده است:

 1. قبل از خرید، قیمت های مختلف را از چندین فروشنده مقایسه کنید.
 2. از کیفیت ورق اطمینان حاصل کنید.
 3. ضخامت و ابعاد ورق را متناسب با نیازهای خود انتخاب نمایید.
 4. از برندهای معتبر و شناخته شده خرید کنید.

آبچکان ‌های فلاشینگ ساختمان روی دیوار

راهی عالی برای محافظت از خانه شما در برابر آسیب آب هستند. آنها همچنین می توانند زیبایی بصری را به نمای بیرونی خانه شما اضافه کنند. نصب آبچکان روی دیوار کار آسانی است و می‌توانید خودتان آن را انجام دهید. برای این کار به ابزارهایی مانند متر، مداد، دریل، پیچ و رولپلاک و آچار و یا چسب و .. نیاز دارید.

چقدر این محتوا براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

درباره نویسنده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
لوگوی کوچک دوربری شده تهویه سازان صنعت کار مجری هواکش صنعتی
لطفا مشخصات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.